
I dag klev jag upp lite extra tidigt för att väcka skallen inför provet som skulle vara vid 9 tiden. Halsar kaffe och käkar en stor frukost och när jag är som mest förberedd och halvvaken kommer Alexandra som har klass med mig, för övrigt den enda andra Svensken på skolan och säger att provet är på torsdagslektionen. Gillar inte riktigt när mina planer inte riktigt går som det ska
Annars var det en underbar dag att vakna upp till i dag men lite småkallt så när vi körde slang och andra grejer under träningen i dag frös man lite lätt men så är väll ökenstäder. Blir tokkallt på nätterna även om det varit otroligt fint väder och blir det två dagar som är lite molnigt så blir det nån kylig dag efteråt. Lite annorlunda från Sverige som när man har en varm dag så kan man sitta ute hela natten. Måste nästan upp på 45 grader för att jag ska tycka det är Härligt på natten här.
Nu ska jag iväg och käka middag med rumskompisens familj. Vi har lånat en bil så ska bli skönt att komma av campus lite.


Tycker du är så himla duktig grabben! Kram : )